maratonypolskiewikosszmianyzmiany

BiegGodzinnyCzestochowa
Czy można swoje przemierzone kilometry zamienić na pozytywną energię? Można! W niedzielę 28.09.2014 na stadionie lekkoatletycznym w Częstochowie świętowano zwycięstwo w Rankigu Miast w charytatywnej akcji Honorowy Dawca Energii Fortum.
Na stadionie zgromadziła się liczna rzesza biegaczy, którzy podczas godzinnego biegu kumulowali energię zbierając w ten sposób pieniądze w ramach akcji Honorowy Dawca Energii Fortum. Projekt, w którym zbiera się środki finansowe na cel charytatywny w pięciu Miastach – Bytom, Częstochowa, Płock, Wrocław, Zabrze poprzez przetwarzanie przebytych kilometrów na energię, tzw. Watogodziny staje się coraz popularniejszy wśród ludzi aktywnych. W tegorocznej edycji projektu przemierzono już ok. 364 000 km. W dzisiejszych zawodach dołożono przez 60 minut biegania ponad 1300 km. Choć cel był wspólny warto odnotować, że najwięcej kilometrów wśród mężczyzn uzyskał Konrad Przedzieński z Częstochowy - 15,6 km. O 400m krótszy dystans wybiegali zawodnicy z Panek Wojciech Antczak i Łukasz Sówka. Wśród pań najwięcej okrążeń, po 31 (12,4 km), przebiegły Anna Kołodziejczyk i Magdalena Pietras. O 3 okrążenia mniej zanotowała Anna Ząbkiewicz (11,2 km).
Doskonale przygotowaną imprezę zakończył słodki poczęstunek oraz losowanie wśród wszystkich uczestników cennego zegarka.
Powodzenia w realizacji projektu w 2015 roku! Oby po raz trzeci z rzędu najwięcej Watogodzin wykręcili miłośnicy Częstochowy :-)

Wejdź i zobacz pełne wyniki z biegów

Wejdź i oglądaj galerię zdjęć

Facebook