maratonypolskiewikosszmianyzmiany

IICrossMPZaBobrem
Koło Towarzystwa Przyjaciół Lasu "Dolina Małej Panwi" po udanej pierwszej edycji Crossu Doliny Małej Panwi - W Pogoni Za Bobrem zaprosiło w sobotę 27.09.2014r. na drugą edycję tego malowniczego przełajowego biegu.

Frekwencja, jak i pogoda dopisała. Na starcie stanęło 157 zawodniczek i zawodników, którzy w tym roku biegali na dystansach 7 i 12,5 km. Pierwsi na mecie pojawili sie biegacze krótszego crossu, a najszybszy był Krzysztof Olas z Krapkowic. Gratulacje. Tuż za nim uplasował się Bartłomiej Michalski ze Strzelec Opolskich. Ostatnie miejsce na pudle wywalczył Marcin Bok z Żędowic. Wśród kobiet najlepsza na tym dystansie była zawodniczka z Pyskowic IzabelaMaj-Dziubańska, która wyprzedziła Małgorzatę Kuźmińską-Kurczyk (Kolonowskie) i Sylwię Ratkę (Częstochowa).
Kiedy ostatni biegacze 7-kilometrowego dystansu kończylli swój bieg na mecie finiszował zwycięzca I Crossu opolanin Krzysztof Pachuta, który i w tym roku okazał się najlepszy na najdłuższym dystansie (12,5km). Brawo! Na kolejnych zawodników nie trzeba było długo czekać i jak przed rokiem Jan Kadłuczka z Głogówka musiał zadowolić się drugim miejscem, a na trzecim miejscu dobiegł Dominik Trzepizór z Wręczycy Wielkiej. Wśród pań najszybsza na dłuższym dystansie była Dominika Margos z Węgier k.Opola. Wielkie brawa! Wielkie brawa należą się paniom Beacie Mazgaj (Tarnowskie Góry) i Katarzynie Ząbkiewicz (Częstochowa), które zajęły kolejno drugie i trzecie miejsce. Brawa również wszystkim zawodniczkom i zawodnikom, którzy ukończyli ten cross!
Bieg główny, poprzedziły liczne biegi dzieci w różnych kategoriach wiekowych. Podczas trwania crossu, jak i po zakończeniu odbywały się konkursy i zabawy związane, a jakże, z bobrem. Zawodnicy i kibice biesiadowali przy ognisku, pieczonej kiełbasce i dobrej muzyce.
Jak w każdej imprezie biegowej, po ceremonii wręczenia nagród, wśród wszystkich startujących zawodników wylosowano wiele cennych i ciekawych nagród, a wśród nich górski rower.

Wspaniale zorgaznizowana kameralna impreza! Warto być tu za rok! My będziemy na pewno :-)