maratonypolskiewikoss201raceszmianyzmianyASTRUM nowe logo

kwietnyBieg3

6 czerwca o godz. 18:00 biegacze wystartowali w szóstej już edycji 24-godzinnego Kwietnego Biegu w Lisowicach, którego celem było upamiętnienie rozbudzenia ducha wolności, jakiego dokonał Ojciec Święty Jan Paweł II w trakcie swojej Pierwszej Pielgrzymki do Ojczyzny. Skąd nazwa Kwietny Bieg? Nazwa wzięła się od kwiatów tworzących dywany na papieskich drogach i szlakach przynoszonych przez witających.

Kwietny Bieg to przede wszystkim sztafeta, która obiega Polskę wzdłuż jej granic lądowych i morskich, jak również towarzyszące równolegle inne biegi w różnych miejscach Polski. Organizatorzy jednego z pierwszych takich biegów towarzyszących, wokół krakowskich Błoń, zauważyli pewną zależność: długość granic Polski to ok. 3530 km, a obwód Błoń  - ok. 3530 m. I tak zapoczątkowali jednostkę Kwietnej Mili, czyli jedną tysięczną długości granic lądowych i morskich Polski - 3530 m.

Jako, że pogoda dopisywała, a bieg był otwarty dla wszystkich chętnych i bez opłat to na starcie pojawiła się rekordowa liczba biegaczy - 258. Bieg odbywał się na 1352 metrowej pętli posiadającej atest PZLA. Trasa była doskonale oznakowana, a po zmroku pięknie oświetlana pochodniami i lampkami. Nad zachowaniem ciągłości Biegu czuwała Sztafeta chorążych, która biegała z biało-czerwoną szarfą. O świcie w niedzielny poranek nowi biegacze dołączali do liderów, wśród których był Zbigniew Rosiński z WKB META Lubliniec, jak się później okazało nowy rekordzista trasy (115 okrążeń, czyli 155480 m) oraz Grzegorz Jankowski, który również wykręcił ponad 100 okrążeń (108 okr. - 146016 m). Wyróżnić trzeba jeszcze Andrzeja Cejnera, który pokonał dystans 97 okrążeń, czyli 131144 m oraz Tomka Kubisza, Michała Bensza, Dawida Garcorza i Bernarda Ochana, którzy przekroczyli dystans 100km. Najlepszą wśród kobiet była Anna Springwald, która pokonała 54 okrążenia co dało fantastyczny wynik 73km. Wśród młodzieży szkolnej najlepsi byli Paulina Małyska i Tomasz Strach, a wśród gimnazjalistów Katarzyna Borszcz i Kamil Sobalski. Każdy z nich może pochwalić się dystansem większym niż maraton! Ekipa z pomiaru czasu również postanowiła dołożyć swoją cegiełkę i wzięła w komplecie udział w Biegu.

Każdy uczestnik, który pokonał 10 Kwietnych Mil (35,3 km) otrzymał Certyfikat Uczestnictwa i pamiatkowy medal. Łącznie w Lisowicach pokonano 4874 okrążenia, co dało 6 589 648 m. VI Kwietny Bieg był rekordowy pod każdym względem, liczby uczestników, rekordu przebiegniętych okrążeń, łącznego dystans wszystkich uczestników! Do tego wspaniała atmosfera, zatem nie pozostaje nic innego jak zobaczyć się tu za rok i walczyć o kolejne rekordy...

 

 

Wejdź i zobacz pełne wyniki z biegów

 

Wejdź i oglądaj galerię zdjęć

Facebook