maratonypolskiewikoss201raceszmianyzmianyASTRUM nowe logo

IS P1500260.1

"...Ponieważ żyli prawem wilka, historia o Nich głucho milczy. Pozostał na nich w białym śniegu żółtawy mocz i ślad ich wilczy." Ten cytat ze Zbigniewa Herberta był mottem odbywających się w całej Polsce biegów upamiętniających Niezłomnych.
Kluczborski ZHR wraz z miejscowym OSiR-em oraz władzami lokalnymi, również przygotowali Biegi Pamięci Żołnierzy Wyklętych - Tropem Wilczym. O godzinie 12:00 nastąpił start do niezwykłego biegu na dystansie 1963 m, który był formą oddania czci i przywrócenia pamięci zapomnianym bohaterom. W biegu tym wystartowało ponad sto osób w tym wiele dzieci i młodzieży.
Start do biegu głównego na dystansie 5 km odbył się o 13:30 i na linii startu zgromadziło się blisko 160 zawodniczek i zawodników. Wiosenna pogoda pomagała śledzić zmagania biegaczy wielu przybyłym kibicom, którzy wyposażeni byli w różne elementy patriotyczne, jak flagi i biało-czerwone opaski na ramieniu.
Zawody wygrał z bardzo dużą przewagą Daniel Dulski z WKB Meta Lubliniec, uzyskując bardzo dobry czas 16:22. Wśród pań najszybszą okazała się Teresa Uciechowska-Ruzik z czasem 19:44.

Wyniki OPEN

Galeria zdjęć

Facebook